Szakmák Vására - Kulturális rendezvény 2010.



Szakmák vására – kulturális műsor - forgatókönyv

Helye: 516. sz. Ipari Szakképző Iskola és Kollégium Sportcsarnoka Ideje: 2010. november 26. 18.00 - 20.00

Hangoló ( a műsor előtt):
Technika:
Szabó István hangtechnikus

- Zene: Vangelis: Tűzszekerek – Chariots of fire (Szabó István - zene, hangtechnika)

Konferanszié:
Fata Attila- Vatali Barbara

1. Konferansz alatt (halk aláfestő zenével - instrumentális: Enya: Shepherd Moons – Szabó István – zene, hangtechnika)
Technika:
1 állómikrofon


Felvezető konferansz:

Szép estét kívánok kedves vendégeinknek, a nagyérdemű közönségnek, szülőknek, a műsorban fellépő diáktársaimnak, a televízió nézőinek a házigazda 516. számú Ipari Szakképző Iskola és Kollégium vezetése, minden dolgozója, jómagam, Fata Attila, valamint műsorvezető társam, Vatali Barbara nevében.
Köszönöm megtisztelő érdeklődésüket! Remélem, kellemes perceket tölthetünk együtt ezen az estén!
Iskolánk szakmákat bemutató napja elképzelhetetlen lenne a könnyedséget, vidámságot, önfeledt szórakozást is kínáló, esti kulturális időtöltés nélkül, hiszen „A vidám elme jó orvosságul szolgál!” – így tartják a bölcsek is.
Nincs tehát egyéb dolgunk, minthogy immár harmadik évben kövessük az eddig jól bevált hagyományt, miszerint: végy egy csipetnyi boldogságot, fűszerezd kedvességgel, találj rá szelíd, jó, őszinte emberekre, és hagyd, hogy énekeljenek, táncoljanak, zenéljenek! Nyisd ki a szíved, és lélegezz a zene, a dallam, a versek ütemére! Csak nyugodtan! Szabadon, szépen!
Kérem, jöjjenek el abba a világba, amit a művészetek kínálnak! Legyenek a zene, a tánc, a versek befogadóivá!

1. fellépő: Somogy Megyei Önkormányzat Dél-balatoni Kollégiuma (Balatonboglár) (néptánc, hastánc, rock and roll, ugrókötél- bemutató, modern tánc, mazsorett)
Technika: CD

Idő: 35 perc + kb. 5 perc fel – le a műsorszámok között kb. 18. 40

2. Konferansz:

Kulturális rendezvényünk második részében iskolánk tanulói és tanárai veszik át az est hangulatának alakítását. A különféle stílusú táncoktól a dalokig, a popegyüttesektől a reggae ( ejtsd: reggi) zenekarig hosszú az út, melyben a vers líraiságának, az ovis korosztály táncának, az idegen nyelvi kultúrának is helye van.
Táncokkal, a mozgáskultúra bemutatásával folytatjuk műsorunkat, majd a versek világa után a popdalok ismert dallamait dúdolhatjuk. Az ezt követő nyelvi kitérő után magyar reggaedalok (ejtsd: reggidalok) következnek. Egy szárnyait próbáló együttes saját szerzeményeit hallgathatjuk.
Jöjjenek hát színpadra először iskolánk táncos lábú fiataljai: Ács Dávid, Berkl Ádám, Dudás Nikolett, Fata Attila, Hegyi Krisztina, Győrfi Laura, Kása István, Kelemen-Loboda Dorián, Matúz Szintia, Vincze Viktória. ők azok, akik barokk táncukkal színesítették az idei Dombóvári Civil Fesztivál rendezvényét is. Körükben nem lehet szomorú az ember. Ma is vidámságot hoztak. Fogadják őket nagy szeretettel!

2. fellépő - barokk tánc
Technika: CD

Idő: 5 perc

3. konferansz:

Közöttünk vannak a legkisebbek is, az ovisok!
A Dombóvári Aerobic és Szabadidő Sportegyesület keretein belül indult útjára városunkban az ovis aerobik, amire a kis óvódások nagy szorgalommal jelentkeznek, és ügyesen vesznek részt az órákon. Ebből adnak most egy kis ízelítőt, ha sikerül legyőzni izgalmukat. Kérem, fogadják őket nagy szeretettel!

3. fellépő – ovis aerobic:
Technika: CD

Idő: 5 perc

4. konferansz:

Iskolánk aerobic csoportja 2008 szeptemberében alakult. Az első fellépésükre két évvel ezelőtt került sor a Szakmák vására kulturális rendezvény keretében. Azóta iskolai és városi rendezvényen többször is szerepeltek. Egy éve steppaerobic (ejtsd: sztepperobik) mozgásformával is bővítették tudásukat. A táncososok: Bakonyszegi Fanni, Czakó Petra, Fata Attila, Hegyi Krisztina, Györfy Laura, Kecskés Péter, Mikina Alexandra, Vincze Viktória. Felkészítőjük, Kovács Diána tanárnő.

4. fellépő - iparis aerobic:
Technika: CD

Idő: 5 perc + 5 perc konferansszal, fel – le a műsorszámok között kb. 19. 00

5. konferansz:

A táncok világának búcsút intve nézzünk szét a szépirodalom honában! Hagyjuk, hogy megérintsen a vers, eljusson a szívünkhöz, értelmünkhöz és megnyissa a lélek számára azt a nagyon is elzárt világot, miről csak a versben élők tudnak pontosan fogalmazni!
Iskolánk kollégiumának lakója, Marcsik Nikolett idén szeptemberben költözött be a kollégiumba. Rögtön belevetette magát a közösségi munkába. Több versmondó versenyen is bizonyította már tehetségét. Idén a bonyhádi Perczel Mór Kollégium által szervezett Vörösmarty Versmondó Versenyen indult.
Versei, a mindenki által jól ismert Előszó, Vörösmarty Mihálytól, valamint a magyar irodalom XX. századi költőnőjétől, Erdős Renéetől az Egyszer megnyugszom címet kapta. Erdős Renée volt az első nő a magyar irodalomban, aki meg tudott élni alkotómunkásságából. Verseiben a női lélek merész ábrázolására törekedett. Költészete Ady Endrére is hatást gyakorolt, akárcsak Bródy Sándorra, akihez évekig gyengéd szálak fűzték. Hallgassuk hát a verseket!

5. fellépő – vers
Technika: mikrofon

Idő: 5 perc

6. konferansz:

És most elérkeztünk a versekhez közel álló dalok birodalmába. Nincsen olyan ember, ki ne érezné egyszer, hogy énekelni kell. Így vannak ezzel azok a diákok is, akik iskolánk Tüzek Társasága irodalmi és művészeti társulatának tagjaiként indulva ma popdalokat énekelnek. Énekelnek, ha szomorúak, énekelnek, ha vidámak, mert a zene, az kell. Fogadják őket nagy szeretettel!
A popműfaj első fellépőjeként a Kvártet nevet viselő formációt köszönthetjük. A csapat tagjai már számos iskolai, városi rendezvényen is részt vettek. Fata Attila 10 éve énekel, Kalányos József 12 éve zenél, és számos hangszeren játszik, Orsós Klaudia 5 éve iskolai rendezvények fellépője, Horváth Henrietta pedig 3 hangszer megszólaltatója. A jó kedv okán csatlakozott közéjük egy nagyszerű szakács, Kecskés Péter is. Ma két ismert dallal érkeztek. Fogadjuk őket nagy szeretettel!

6. fellépő – Kvartet
Technika: szintetizátor erősítése, 4 mikrofon, 2 szék
Idő: 5 perc

7. konferansz:

Folytatódjon ez a zenei irányvonal, de immár gitárzene adja hozzá az alapot. Két ifjú hölgy jön hamarjában a színpadra Vincze Viktória és Altfater Kitty személyében. A Dream Scene (ejtsd: drím szín) ma lírai dalokat énekel. Az első, saját szám, fél évvel ezelőtt született, ennek címe: Közelebb hozzád. A második egy Zamzibár dal, mely az Új napra ébredsz címet viseli! Jöjjenek hát!

7. fellépő – Dream Scene
Technika: gitárerősítő, két mikrofon, 1 szék
Idő: 5 perc

8. konferansz:

Most pedig Orsós Márió énekel számunkra. Neve nem ismeretlen, tagja a Testvérisek Production (ejtés: Testvériség Prodáksön) nevű rap duónak, fellépője az iskola kulturális rendezvényeinek. Ma szerelmes és filozófikus gondolatokat énekel nekünk Hungáriától a Piramis együttesig. 12 éves kora óta megszállottan énekel, lételeme a zene, a színpad és a szórakoztatás. Hallgassuk hát!

8. fellépő – Orsós Márió
Technika: CD

Idő: 5 perc + kb. 8 perc szerelések fel és le kb. 19.28

9. konferansz:

Műsorunk záró részében kedves közönségünk megismerkedhet a nyelvi tanszék énekes, táncos diákjaival és tanáraival, és részük lehet egy olyan reggae zenekar koncertjében, akik még ismeretlenek, ám saját dalaikkal állnak a nagyközönség elé, és szeretnének ismertté válni hamarjában.
Nézzük és hallgassuk először a nyelvi munkaközösség kulturális bemutatkozóját! A diákok, Dénes Szabina, Cseke Éva, Fata Attila, Kecskés Péter, Magosi Mónika, Juhász Péter, Juhász Viktória, Orsós Klaudia, a 12. eh, Orsós Klaudia, a 10. szk tanulója, Papp-Urbán Annamária, Szabó Mónika, Szunyogh Nikolett, Tóth László, Zsolnai Vivien. A vállalkozó szellemű nyelvtanár-pedagógusok pedig: Kemler Regina, Gyurkáné Jobbágy Emese, Kataticsné Szollár Emese és Hambuchné Németh Bernadett tanárnők, akik nagy lelkesedéssel szervezték a mai fellépést diákjaik teljes megelégedésére. Jöjjjenek hát!

9. fellépő – nyelvi munkaközösség
Technika: szintetizátor erősítése, 4 mikrofon
Idő: 10 perc + 2 fel - le a színpadon kb. 19.40

10. konferansz és záró konferansz:

A reggae zene Jamaikában alakult ki az 1870-es évek derekán. A reggae alapját egy különleges ritmus adja, aminek fő jellemzője a taktusok közötti hullámzás, amit a gitáros játszik, ezt úgy hívják, hogy "bang".
Kulturális rendezvényünk zárásaként egy dombóvári reggae zenekar következik. Az együttes neve Hiúh (ejtsd: hiú) Ábránd. Nemrég alapította 3 fiatal. Néhány hete kongás lépett közéjük, hogy velük tartson zenei útjukon. Saját számokat játszanak.
A basszusgitárt bűvöli Berkl Ádám. Őri Bálint a szintetizátort izzítja, Gyenei Gergő bongón játszik, Vincze Viktória énekel és gitározik.
Nekem már csak egyetlen feladatom maradt hátra: megköszönöm megtisztelő figyelmüket!
Reméljük, kulturális bemutatkozónk elnyerte tetszésüket, és kellemes, zsibongó érzésekkel betöltekezve vezetik a nagyfokú energiát, amely a szeretet!
A műsor összeállítója, Béres Sarolta tanárnő szavait idézve, „kérem, legyenek részesei mindig annak a világnak, mi többet és mást mond a mindennapi élet rutinjainál, merjenek és akarjanak újra nevetni, dalolni, bízni, hinni, nemes tetteknek élni, katarzist átélni! Minden művészeti ág lényege és karizmája ez. Legyünk jók! Tudunk!” Békés estét kívánok Mindannyiuknak!

10. fellépő – reggae zenekar
Technika: 2 gitárerősítő, szintetizátor, 2 mikrofon (bongónak, énekesnek)
Idő: 15-20 perc

Dombóvár, 2010. november 26.

Béres Sarolta
Készítette: Oláh Attila (AtteSzoft)
Béres Sarolta: E-mail: sarolta.beres@freemail.hu